sunce .5deg.com

Pozicija: 5deg > Sunce > Ukrajina >

Ukrajina Izlazak sunca, zalazak sunca

vreme izlaska, zalaska sunca ili položaj Sunca zavisi od lokacije u državi (geografska širina, geografska dužina i lokalna vremenska zona). Istok države Ukrajina, (grad sa najvećom geografskom dužinom - iz naše baze podataka koja uključuje 651 gradova):
Milove, Izlazak sunca: 07:01:54, zalazak sunca: 15:20:49 (Lokalno vreme)
Zapad države Ukrajina, (grad sa najmanjom geografskom dužinom):
Chop, Izlazak sunca: 08:09:40, zalazak sunca: 16:36:31 (Lokalno vreme)
Na primer, trajanje izlaska sunca od istoka do zapada Ukrajina države je: 1h 7m 46s
To znači da ne možemo izračunati tačne vreme izlaska sunca i zalaska sunca za Ukrajina državu. Izaberi grad za više informacija.

  Najveći Zapad← Istok→ Sever↑ Jug↓
Grad Kijev Chop Milove Seredyna-Buda Alupka
Geografska širina ↕ 50.455 48.432 49.375 52.189 44.418
Geografska dužina ↔ 30.524 22.206 40.132 34.036 34.045
Lokalna vremenska zona GMT+02 GMT+02 GMT+02 GMT+02 GMT+03
Izlazak sunca 07:45:10 08:09:40 07:01:54 07:39:27 08:07:02
Solarno podne 11:49:48 12:23:05 11:11:21 11:35:45 12:35:42
zalazak sunca 15:54:26 16:36:31 15:20:49 15:32:03 17:04:21
Dužina dana 8h 9m 16s 8h 26m 51s 8h 18m 55s 7h 52m 36s 8h 57m 19s

Gradovi u Ukrajina državi

Pronađi grad za više informacija o izlasku-, zalasku- i položaju Sunca.:

10 najvećih gradova sortirani po veličini:

Kijev Kharkiv Dnjepropetrovsk Donjeck Odesa Zaporizhia Lavov Krivi Rog Mykolayiv Marijupolj

100 najvećih gradova, sortirani po abecednom redosledu:


A:
Alchevs’k Antracit Artemivs’k
B:
Berdičiv Berdyans’k Bila Cerkva Bilhorod-Dnistrovs’kyy Boryspil’ Brovari Bryanka
C:
Čerkasi Černigov Černivci Chervonohrad
D:
Dimitrov Dniprodzerzhyns’k Dnjepropetrovsk Donjeck Drohobych Druzhkivka
E:
Energodar
F:
Fastiv Feodosiya
G:
Gorlovka
H:
Herson
I:
Illichivs’k Ivano-Frankivs’k Izmayil Izyum
K:
Kalush Kamianets-Podilskyi Kerč Kharkiv Khartsyz’k Khmelnytskyi Kijev Kirovograd Kolomyya Komsomoljsk na Dnjepru Konotop Korosten’ Kostyantynivka Kovel Kramators’k Krasnoarmiys’k Krasnodon Krasnyy Luch Kremenčug Krivi Rog
L:
Lavov Lozova Lubni Lugansk Luts’k Lysychans’k
M:
Makiyivka Marhanets’ Marijupolj Melitopol’ Mukacheve Mykolayiv
N:
Nikopol’ Nižin Nova Kahovka Novohrad-Volyns’kyy Novomoskovs’k Novovolyns’k
O:
Odesa Okhtyrka Oleksandriya
P:
Pavlograd Pervomays’k Poltava Pryluky
R:
Romni Roven’ky Rovno Rubizhne
S:
Sevastopolj Shakhtars’k Shostka Simferopolj Slavjansk Smila Snizhne Stahanov Stryi Sumi Sverdlovs’k Syevyerodonets’k
T:
Ternopil’ Torez
U:
Uman’ Užgorod
V:
Vinnytsya
Y:
Yalta Yenakiyeve Yevpatoriya
Z:
Zaporizhia Žitomir Žovti Vodi