sunce .5deg.com

Pozicija: 5deg > Sunce > Tanzanija >

Tanzanija Izlazak sunca, zalazak sunca

vreme izlaska, zalaska sunca ili položaj Sunca zavisi od lokacije u državi (geografska širina, geografska dužina i lokalna vremenska zona). Istok države Tanzanija, (grad sa najvećom geografskom dužinom - iz naše baze podataka koja uključuje 276 gradova):
Madimba, Izlazak sunca: 05:45:35, zalazak sunca: 18:20:17 (Lokalno vreme)
Zapad države Tanzanija, (grad sa najmanjom geografskom dužinom):
Kigoma, Izlazak sunca: 06:35:48, zalazak sunca: 18:55:44 (Lokalno vreme)
Na primer, trajanje izlaska sunca od istoka do zapada Tanzanija države je: 0h 50m 13s
To znači da ne možemo izračunati tačne vreme izlaska sunca i zalaska sunca za Tanzanija državu. Izaberi grad za više informacija.

  Najveći Zapad← Istok→ Sever↑ Jug↓
Grad Dar es Salam Kigoma Madimba Nsunga Masuguru
Geografska širina ↕ -6.823 -4.877 -10.4 -1.144 -11.367
Geografska dužina ↔ 39.27 29.627 40.333 31.395 38.417
Lokalna vremenska zona GMT+03 GMT+03 GMT+03 GMT+03 GMT+03
Izlazak sunca 05:54:39 06:35:48 05:45:35 06:33:37 05:51:56
Solarno podne 12:07:11 12:45:46 12:02:56 12:38:42 12:10:36
zalazak sunca 18:19:44 18:55:44 18:20:17 18:43:46 18:29:17
Dužina dana 12h 25m 5s 12h 19m 56s 12h 34m 42s 12h 10m 9s 12h 37m 21s

Gradovi u Tanzanija državi

Pronađi grad za više informacija o izlasku-, zalasku- i položaju Sunca.:

10 najvećih gradova sortirani po veličini:

Dar es Salam Mvanza Zanzibar Andew House Aruša Mbeya Morogoro Tanga Dodoma Kigoma

100 najvećih gradova, sortirani po abecednom redosledu:


A:
Andew House Aruša
B:
Babati Bagamoyo Bariadi Biharamulo Bugarama Bukoba Bunda Bungu Buseresere
C:
Chalinze Chanika Chato Chimala
D:
Dar es Salam Dodoma
G:
Geiro Geita
I:
Ifakara Igunga Igurusi Ilula Iringa
K:
Kahama Kakonko Kasamwa Kasulu Katoro Katumba Kibaha Kibiti Kibondo Kidatu Kidodi Kigoma Kilosa Kiomboi Kirando Kisesa Kyela
L:
Lindi Luchingu Lukuledi Lushoto
M:
Mafinga Magugu Makumbako Malinyi Maramba Masasi Masumbwe Matai Mbeya Mbinga Merelani Mgandu Misungwi Mkuranga Mlandizi Mlimba Morogoro Moši Mpanda Mtinko Mtwara Musoma Mvanza Mvomero
N:
Namanyere Newala Kisimani Nguruka Njombe Nyalikungu Nzega
O:
Old Shinyanga
R:
Rujewa
S:
Sepuka Shelui Shinyanga Sikonge Singida Sirari Sokoni Somanda Songea Songwa Sumbawanga
T:
Tabora Tanga Tarime Tukuyu Tumbi Tunduma
U:
Urambo Ushirombo Uvinza Uyovu
V:
Vwawa
W:
Wete
Z:
Zanzibar