sunce .5deg.com

Pozicija: 5deg > Sunce > Rusija >

Rusija Izlazak sunca, zalazak sunca

vreme izlaska, zalaska sunca ili položaj Sunca zavisi od lokacije u državi (geografska širina, geografska dužina i lokalna vremenska zona). Istok države Rusija, (grad sa najvećom geografskom dužinom - iz naše baze podataka koja uključuje 2652 gradova):
Anadir, Izlazak sunca: 06:59:46, zalazak sunca: 16:52:02 (Lokalno vreme)
Zapad države Rusija, (grad sa najmanjom geografskom dužinom):
Baltiysk, Izlazak sunca: 07:09:34, zalazak sunca: 17:42:40 (Lokalno vreme)
To znači da ne možemo izračunati tačne vreme izlaska sunca i zalaska sunca za Rusija državu. Izaberi grad za više informacija.

  Najveći Zapad← Istok→ Sever↑ Jug↓
Grad Moskva Baltiysk Anadir Tiksi Kurush
Geografska širina ↕ 55.752 54.655 64.734 71.69 41.284
Geografska dužina ↔ 37.616 19.909 177.51 128.865 47.835
Lokalna vremenska zona GMT+03 GMT+02 GMT+12 GMT+09 GMT+03
Izlazak sunca 07:00:28 07:09:34 06:59:46 07:44:43 06:00:21
Solarno podne 12:15:18 12:26:07 11:55:54 12:10:25 11:34:26
zalazak sunca 17:30:09 17:42:40 16:52:02 16:36:08 17:08:31
Dužina dana 10h 29m 41s 10h 33m 6s 9h 52m 16s 8h 51m 25s 11h 8m 10s

Gradovi u Rusija državi

Pronađi grad za više informacija o izlasku-, zalasku- i položaju Sunca.:

10 najvećih gradova sortirani po veličini:

Moskva Sankt Peterburg Novosibirsk Yekaterinburg Nizhniy Novgorod Samara Omsk Kazanj Rostov na Donu Čeljabinsk

100 najvećih gradova, sortirani po abecednom redosledu:


A:
Angarsk Arkhangel’sk Astrahan
B:
Balakovo Barnaul Belgorod Biysk Blagovješčensk Bratsk Brjansk
C:
Čeboksari Čeljabinsk Centralniy Čerepovec Chita
D:
Dzeržinsk
G:
Grozni
H:
Habarovsk Himki
I:
Irkutsk Ivanovo Iževsk
J:
Jaroslavlj
K:
Kalininskiy Kalinjingrad Kaluga Kazanj Kemerovo Khabarovsk Vtoroy Kirov Komsomolsk-on-Amur Kostroma Krasnodar Krasnogvargeisky Krasnoyarsk Kurgan Kursk
L:
Lipeck
M:
Magnitogorsk Mahačkala Mar’ino Moskva Murmansk
N:
Naberezhnyye Chelny Nal’chik Nizhniy Novgorod Nizhny Tagil Nižnjekamsk Nižnjevartovsk Novokuznjeck Novorosijsk Novosibirsk
O:
Omsk Orel Orenburg Orsk
P:
Penza Perm Petrozavodsk Prokop’yevsk Pskov
R:
Ribinsk Rostov na Donu Ryazan’
S:
Šahti Samara Sankt Peterburg Saransk Saratov Severnyy Siktivkar Smolensk Soči Staryy Oskol Stavropol’ Sterlitamak Surgut
T:
Taganrog Tambov Tjumenj Toljati Tomsk Tula Tver
U:
Ufa Ulan-Ude Uljanovsk
V:
Vasyl'evsky Ostrov Veliki Novgorod Vladikavkaz Vladimir Vladivostok Volgograd Vologda Volzhskiy Voronezh Vykhino-Zhulebino
Y:
Yakutsk Yekaterinburg Yoshkar-Ola
Z:
Zelenograd