sunce .5deg.com

Pozicija: 5deg > Sunce > Rumunija >

Rumunija Izlazak sunca, zalazak sunca

vreme izlaska, zalaska sunca ili položaj Sunca zavisi od lokacije u državi (geografska širina, geografska dužina i lokalna vremenska zona). Istok države Rumunija, (grad sa najvećom geografskom dužinom - iz naše baze podataka koja uključuje 785 gradova):
Jurilovca, Izlazak sunca: 06:53:04, zalazak sunca: 17:42:48 (Lokalno vreme)
Zapad države Rumunija, (grad sa najmanjom geografskom dužinom):
Dudeştii Vechi, Izlazak sunca: 07:28:18, zalazak sunca: 18:14:38 (Lokalno vreme)
Na primer, trajanje izlaska sunca od istoka do zapada Rumunija države je: 0h 35m 14s
To znači da ne možemo izračunati tačne vreme izlaska sunca i zalaska sunca za Rumunija državu. Izaberi grad za više informacija.

  Najveći Zapad← Istok→ Sever↑ Jug↓
Grad Bukurešt Dudeştii Vechi Jurilovca Darabani Zimniča
Geografska širina ↕ 44.432 46.05 44.767 48.183 43.667
Geografska dužina ↔ 26.106 20.483 28.867 26.583 25.367
Lokalna vremenska zona GMT+02 GMT+02 GMT+02 GMT+02 GMT+02
Izlazak sunca 07:03:39 07:28:18 06:53:04 07:07:00 07:05:37
Solarno podne 12:28:59 12:51:28 12:17:56 12:27:04 12:31:56
zalazak sunca 17:54:18 18:14:38 17:42:48 17:47:08 17:58:15
Dužina dana 10h 50m 39s 10h 46m 20s 10h 49m 44s 10h 40m 8s 10h 52m 38s

Gradovi u Rumunija državi

Pronađi grad za više informacija o izlasku-, zalasku- i položaju Sunca.:

10 najvećih gradova sortirani po veličini:

Bukurešt Sector 3 Sector 6 Sector 2 Jaši Kluž-Napoka Temišvar Krajova Konstanca Galac

100 najvećih gradova, sortirani po abecednom redosledu:


A:
Ajud Alba Julija Aleksandrija Arad
B:
Bacău Baia Mare Baja Mare Barlad Bistriţa Borşa Botoşani Brăila Brašov Buftea Bukurešt Buzau
C:
Caransebeş Comăneşti Curtea de Argeş
D:
Deva Dež Dorohoj Drăgăşani Drobeta-Turnu Severin
F:
Fagaraš Faltičeni Feteşti Fetești-Gară Focșani
G:
Galac Gerla Giurgiu
H:
Hunedoara Huşi
J:
Jaši
K:
Kampija Turziji Karakal Karej Kimpina Kluž-Napoka Kodlja Konstanca Krajova Kugir
L:
Lugoš Lupeni
M:
Mangalija Mediaş Medžidija Miercurea-Ciuc Mioveni Moineşti Motru
N:
Năvodari
O:
Odorheju Sekujesk Olteniţa Orăştie
P:
Paşcani Petrila Petroşani Piatra Neamţ Piteşti Ploieşti
R:
Radauci Ramniku Sarat Ramniku Valča Reghin-Sat Reşiţa Roman Roșiorii de Vede
S:
Satu Mare Sebeş Sečele Sector 1 Sector 2 Sector 3 Sector 4 Sector 5 Sector 6 Segešvar Sfântu-Gheorghe Sibinj Sighetu Marmaţiei Slatina Slobozia Sučava
T:
Târgovişte Târgu-Mureş Targu Žiju Târnăveni Tekuči Temišvar Tulča Turda Turnu Magurele
V:
Vasluj Veliki Varadin Voluntari Vulcan
Z:
Zalau Zărnești