sunce .5deg.com

Pozicija: 5deg > Sunce > Poljska >

Poljska Izlazak sunca, zalazak sunca

vreme izlaska, zalaska sunca ili položaj Sunca zavisi od lokacije u državi (geografska širina, geografska dužina i lokalna vremenska zona). Istok države Poljska, (grad sa najvećom geografskom dužinom - iz naše baze podataka koja uključuje 663 gradova):
Hrubješov, Izlazak sunca: 07:17:34, zalazak sunca: 15:52:01 (Lokalno vreme)
Zapad države Poljska, (grad sa najmanjom geografskom dužinom):
Svinoujšće, Izlazak sunca: 08:09:42, zalazak sunca: 16:17:04 (Lokalno vreme)
Na primer, trajanje izlaska sunca od istoka do zapada Poljska države je: 0h 52m 8s
To znači da ne možemo izračunati tačne vreme izlaska sunca i zalaska sunca za Poljska državu. Izaberi grad za više informacija.

  Najveći Zapad← Istok→ Sever↑ Jug↓
Grad Varšava Svinoujšće Hrubješov Vladislavovo Zakopane
Geografska širina ↕ 52.23 53.911 50.805 54.791 49.299
Geografska dužina ↔ 21.012 14.247 23.893 18.401 19.949
Lokalna vremenska zona GMT+01 GMT+01 GMT+01 GMT+01 GMT+01
Izlazak sunca 07:35:02 08:09:42 07:17:34 07:57:24 07:27:30
Solarno podne 11:46:19 12:13:23 11:34:48 11:56:46 11:50:34
zalazak sunca 15:57:37 16:17:04 15:52:01 15:56:08 16:13:39
Dužina dana 8h 22m 35s 8h 7m 22s 8h 34m 27s 7h 58m 44s 8h 46m 9s

Gradovi u Poljska državi

Pronađi grad za više informacija o izlasku-, zalasku- i položaju Sunca.:

10 najvećih gradova sortirani po veličini:

Varšava Lođ Krakov Vroclav Poznanj Gdanjsk Ščećin Bidgošč Lublin Katovice

100 najvećih gradova, sortirani po abecednom redosledu:


B:
Belhatov Bemowo Benđin Białołeka Bidgošč Bielany Bitom Bjala Podlaska Bjalistok Bjelsko-Bjala
C:
Čenstohova
D:
Dąbrowa Górnicza
E:
Elblag Elk
F:
Fordon
G:
Gdanjsk Gdinja Gljivice Glogov Gnjezno Gožov Vjelkopolski Gruđondz
H:
Helm Hožov
I:
Inovroclav
J:
Jastrzębie Zdrój Jaworzno Jelenia Góra
K:
Kališ Katovice Kenđežin Kozle Kjelce Konin Košalin Krakov
L:
Legionovo Legnjica Lešno Lođ Łomża Lubin Lublin
M:
Mislovice Mjelec Mokotów
N:
Novi Sonč
O:
Ochota Olsztyn Opole Ostrolenka Ostrov Vjelkopolski Ostrovjec Svjentokšiski
P:
Pabjanjice Pila Pjekari Slonskje Pjotrkov Tribunalski Plock Poznanj Praga Północ Praga Południe Pruškov Pšemisl
R:
Raćibož Radom Ribnjik Ruda Śląska
S:
Ščećin Siemianowice Śląskie Sjedlice Slupsk Sosnowiec Śródmieście Stalova Vola Starahovice Stargard Suwałki Svidnjica Svjentohlovice
T:
Targówek Tarnobžeg Tarnovskje Gori Tarnów Tczew Tomašov Mazovjecki Torunj Tychy
U:
Ursynów
V:
Valbžih Varšava Vloclavek Vroclav
W:
Wawer Wola
Z:
Zabže Zamošć Zavjerće Žešov Zgjež Zjelona Gora Żoliborz Žori