sunce .5deg.com

Pozicija: 5deg > Sunce > Poljska >

Poljska Izlazak sunca, zalazak sunca

vreme izlaska, zalaska sunca ili položaj Sunca zavisi od lokacije u državi (geografska širina, geografska dužina i lokalna vremenska zona). Istok države Poljska, (grad sa najvećom geografskom dužinom - iz naše baze podataka koja uključuje 663 gradova):
Hrubješov, Izlazak sunca: 05:54:38, zalazak sunca: 19:00:31 (Lokalno vreme)
Zapad države Poljska, (grad sa najmanjom geografskom dužinom):
Svinoujšće, Izlazak sunca: 06:29:28, zalazak sunca: 19:42:51 (Lokalno vreme)
Na primer, trajanje izlaska sunca od istoka do zapada Poljska države je: 0h 34m 50s
To znači da ne možemo izračunati tačne vreme izlaska sunca i zalaska sunca za Poljska državu. Izaberi grad za više informacija.

  Najveći Zapad← Istok→ Sever↑ Jug↓
Grad Varšava Svinoujšće Hrubješov Vladislavovo Zakopane
Geografska širina ↕ 52.23 53.911 50.805 54.791 49.299
Geografska dužina ↔ 21.012 14.247 23.893 18.401 19.949
Lokalna vremenska zona GMT+02 GMT+02 GMT+02 GMT+02 GMT+02
Izlazak sunca 06:04:31 06:29:28 05:54:38 06:11:43 06:12:00
Solarno podne 12:39:06 13:06:09 12:27:35 12:49:32 12:43:21
zalazak sunca 19:13:41 19:42:51 19:00:31 19:27:22 19:14:42
Dužina dana 13h 9m 10s 13h 13m 23s 13h 5m 53s 13h 15m 39s 13h 2m 42s

Gradovi u Poljska državi

Pronađi grad za više informacija o izlasku-, zalasku- i položaju Sunca.:

10 najvećih gradova sortirani po veličini:

Varšava Lođ Krakov Vroclav Poznanj Gdanjsk Ščećin Bidgošč Lublin Katovice

100 najvećih gradova, sortirani po abecednom redosledu:


B:
Belhatov Bemowo Benđin Białołeka Bidgošč Bielany Bitom Bjala Podlaska Bjalistok Bjelsko-Bjala
C:
Čenstohova
D:
Dąbrowa Górnicza
E:
Elblag Elk
F:
Fordon
G:
Gdanjsk Gdinja Gljivice Glogov Gnjezno Gožov Vjelkopolski Gruđondz
H:
Helm Hožov
I:
Inovroclav
J:
Jastrzębie Zdrój Jaworzno Jelenia Góra
K:
Kališ Katovice Kenđežin Kozle Kjelce Konin Košalin Krakov
L:
Legionovo Legnjica Lešno Lođ Łomża Lubin Lublin
M:
Mislovice Mjelec Mokotów
N:
Novi Sonč
O:
Ochota Olsztyn Opole Ostrolenka Ostrov Vjelkopolski Ostrovjec Svjentokšiski
P:
Pabjanjice Pila Pjekari Slonskje Pjotrkov Tribunalski Plock Poznanj Praga Północ Praga Południe Pruškov Pšemisl
R:
Raćibož Radom Ribnjik Ruda Śląska
S:
Ščećin Siemianowice Śląskie Sjedlice Slupsk Sosnowiec Śródmieście Stalova Vola Starahovice Stargard Suwałki Svidnjica Svjentohlovice
T:
Targówek Tarnobžeg Tarnovskje Gori Tarnów Tczew Tomašov Mazovjecki Torunj Tychy
U:
Ursynów
V:
Valbžih Varšava Vloclavek Vroclav
W:
Wawer Wola
Z:
Zabže Zamošć Zavjerće Žešov Zgjež Zjelona Gora Żoliborz Žori