sunce .5deg.com

Pozicija: 5deg > Sunce > Kazahstan >

Kazahstan Izlazak sunca, zalazak sunca

vreme izlaska, zalaska sunca ili položaj Sunca zavisi od lokacije u državi (geografska širina, geografska dužina i lokalna vremenska zona). Istok države Kazahstan, (grad sa najvećom geografskom dužinom - iz naše baze podataka koja uključuje 192 gradova):
Zaysan, Izlazak sunca: 05:29:41, zalazak sunca: 19:15:40 (Lokalno vreme)
Zapad države Kazahstan, (grad sa najmanjom geografskom dužinom):
Zhänibek, Izlazak sunca: 06:58:18, zalazak sunca: 20:51:10 (Lokalno vreme)
Na primer, trajanje izlaska sunca od istoka do zapada Kazahstan države je: 2h 28m 37s
To znači da ne možemo izračunati tačne vreme izlaska sunca i zalaska sunca za Kazahstan državu. Izaberi grad za više informacija.

  Najveći Zapad← Istok→ Sever↑ Jug↓
Grad Almati Zhänibek Zaysan Bulayevo Slavyanka
Geografska širina ↕ 43.257 49.422 47.467 54.906 40.663
Geografska dužina ↔ 76.929 46.847 84.871 70.442 68.545
Lokalna vremenska zona GMT+06 GMT+05 GMT+06 GMT+06 GMT+06
Izlazak sunca 06:08:29 06:58:18 05:29:41 06:11:31 06:45:52
Solarno podne 12:54:26 13:54:44 12:22:41 13:20:23 13:27:58
zalazak sunca 19:40:24 20:51:10 19:15:40 20:29:15 20:10:04
Dužina dana 13h 31m 55s 13h 52m 52s 13h 45m 59s 14h 17m 44s 13h 24m 12s

Gradovi u Kazahstan državi

Pronađi grad za više informacija o izlasku-, zalasku- i položaju Sunca.:

10 najvećih gradova sortirani po veličini:

Almati Karagandy Šimkent Taraz Astana Pavlodar Ust-Kamenogorsk Kizilorda Kyzyl-Orda Semej

100 najvećih gradova, sortirani po abecednom redosledu:


A:
Abay Akkol’ Aksu Aktau Almati Aqsay Aqtöbe Araljsk Arkalyk Arys Astana Atakent Atasū Atbasar Atirau Ayagoz Ayteke Bi
B:
Baikonur Balpyk Bī Balqash Balyqshy Belyye Vody Beyneu Burunday
C:
Chardara Chu
D:
Derzhavīnsk Dzhalagash Dzhetygara
E:
Ekibastuz Embi Esik Esil
G:
Georgīevka
I:
Īnderbor
K:
Kandyagash Kapshagay Karagandy Karatau Kentau Khromtau Kizilorda Kokšetau Kustanaj Kyzyl-Orda
L:
Lenger Leninskoye Lisakovsk Lugovoye
M:
Makinsk Maqat Merke Mikhaylovka
O:
Oral Otegen Batyra
P:
Pavlodar Petropavlovsk Priozersk
Q:
Qarazhal Qulsary
R:
Ridder Rudnyy
S:
Sarkand Saryaghash Saryozek Semej Shakhan Shalkar Shalqar Shchuchinsk Shemonaīkha Shetpe Shīeli Šimkent Soran Stepnogorsk
T:
Taiynsha Taldikorgan Taldyqorghan Talghar Taraz Tasböget Tekeli Temirlanovka Temirtau Turgen Turkestan
U:
Urzhar Ush-Tyube Ust-Kamenogorsk
V:
Vannovka
Y:
Yanykurgan Yeraliyev Yermentau
Z:
Zaysan Zhanaozen Zhangatas Zharkent Zhezqazghan Zhosaly Zyryanovsk