sunce .5deg.com

Pozicija: 5deg > Sunce > Argentina >

Argentina Izlazak sunca, zalazak sunca

vreme izlaska, zalaska sunca ili položaj Sunca zavisi od lokacije u državi (geografska širina, geografska dužina i lokalna vremenska zona). Istok države Argentina, (grad sa najvećom geografskom dužinom - iz naše baze podataka koja uključuje 423 gradova):
Bernardo de Irigoyen, Izlazak sunca: 06:53:38, zalazak sunca: 18:19:26 (Lokalno vreme)
Zapad države Argentina, (grad sa najmanjom geografskom dužinom):
Yacimiento Río Turbio, Izlazak sunca: 08:39:32, zalazak sunca: 19:03:09 (Lokalno vreme)
Na primer, trajanje izlaska sunca od istoka do zapada Argentina države je: 1h 45m 54s
To znači da ne možemo izračunati tačne vreme izlaska sunca i zalaska sunca za Argentina državu. Izaberi grad za više informacija.

  Najveći Zapad← Istok→ Sever↑ Jug↓
Grad Buenos Ajres Yacimiento Río Turbio Bernardo de Irigoyen La Quiaca Ušuaja
Geografska širina ↕ -34.613 -51.573 -26.255 -22.102 -54.8
Geografska dužina ↔ -58.377 -72.351 -53.646 -65.593 -68.3
Lokalna vremenska zona GMT-03 GMT-03 GMT-03 GMT-03 GMT-03
Izlazak sunca 07:20:35 08:39:32 06:53:38 07:37:49 08:29:44
Solarno podne 12:55:27 13:51:20 12:36:32 13:24:19 13:35:08
zalazak sunca 18:30:20 19:03:09 18:19:26 19:10:49 18:40:33
Dužina dana 11h 9m 45s 10h 23m 37s 11h 25m 48s 11h 33m 0s 10h 10m 49s

Gradovi u Argentina državi

Pronađi grad za više informacija o izlasku-, zalasku- i položaju Sunca.:

10 najvećih gradova sortirani po veličini:

Buenos Ajres Kordoba Rosario Mendoza San Migel de Tukuman La Plata Mar del Plata Kilmes Salta Santa Fe de la Vera Cruz

100 najvećih gradova, sortirani po abecednom redosledu:


A:
Alderetes Alta Gracia Azul
B:
Baija Blanka Barranqueras Bell Ville Buenos Ajres
C:
Caleta Olivia Campana Cañada de Gómez Castelli Chilecito Chimbas Chivilcoy Cipolletti Colegiales Concepción del Uruguay Curuzú Cuatiá Cutral-Có
E:
Esperanza
F:
Formosa
G:
General Pico General Roca Gobernador Gálvez Goya Gualeguaychú
J:
Junín
K:
Katamarka Kilmes Komodoro Rivadavija Konkordija Kordoba Korijentes
L:
La Plata Libertador General San Martín Lincoln Luján
M:
Mar del Plata Mendoza Mercedes Moron
N:
Necochea Neuken Nueve de Julio
O:
Oberá Olavarija
P:
Palpalá Parana Paso de los Libres Pergamino Pocito Posadas Presidencia Roque Sáenz Peña Puerto Eldorado Puerto Madryn Punta Alta
R:
Rafaela Reconquista Resistensija Retiro Río Gallegos Rio Kvarto Río Tercero Rioha Rosario
S:
Salta San Carlos de Bariloche San Francisco San Huan San Isidro San Lorenzo San Luis San Martín San Migel de Tukuman San Nicolás de los Arroyos San Pedro San Rafael San Ramón de la Nueva Orán San Salvador de Huhuj San Vicente Santa Fe de la Vera Cruz Santa Lucía Santa Rosa de Toaj Santijago del Estero Santo Tomé
T:
Tafí Viejo Tandil Tartagal Trelew Tres Arroyos
U:
Ušuaja
V:
Venado Tuerto Viedma Vilja Mersedes Villa Ángela Villa Carlos Paz Villa Constitución Villa Lugano Villa María
Y:
Yerba Buena
Z:
Zárate